Громадська організація

Хворі на чутливий туберкульоз мешканці Сумської області отримують соціальний супровід амбулаторного лікування

З січня стартував проект громадської організації «Клуб «Шанс» у партнерстві з Сумським обласним клінічним протитуберкульозним диспансером «Соціальний супровід на етапі амбулаторного лікування туберкульозу» за підтримки БО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

7 квітня у Сумському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері відбулась робоча зустріч представників «Клуб «Шанс», соціальних працівників та лікарів-фтизіатрів сумських лікарень. Оскільки, на сьогодні, рівень захворюваності на мультирезистентний туберкульоз (найбільш небезпечна форма туберкульозу, при якій мікобактерії туберкульозу стають стійкими до препаратів) постійно зростає, то постає питання про забезпечення протидії поширенню цієї епідемії.P70407-141228_copy

Під час зустрічі особливу увагу приділили проблемам, які виникли на перших етапах реалізації проекту та спробували розробити спільну концепцію їх вирішення. Що ж до перших результатів, то за два місяці реалізації проекту лікування розпочали 33 хворих, всього планується забезпечити необхідними препаратами 120.

На думку, Леоніда Бондаренко, головного лікаря ОКЗОЗ «Сумський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер», успішність подальшої роботи в цьому напрямку залежить від налагодженої комунікації між усіма виконавцями проекту та міцних партнерських зв’язків.

«Уже зараз ми розуміємо, що маємо конкретні цілі – подолати поширення епідемії, а головне – знаємо як досягти у цьому результату та забезпечити безперервне успішне лікування хворих на туберкульоз на амбулаторній фазі» – підсумував Леонід Бондаренко, головний лікар Сумського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру.

No Comments Yet

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *